Gürlast GM 01

Gürlast GM01Çok amaçlı, su geçirgen spor saha kaplaması

Tenis, basketbol, voleybol, futbol ve diğer top oyunlarından atletizm yarışmalarına kadar değişik sporlar ile çocuk oyun alanları için kullanılabilen çok maksatlı bir kaplama sistemidir.atletler

Poliüretan ve EPDM kauçuk esaslı bu sistem aşınmaya karşı çok dayanıklıdır. Elastikiyet ve darbe yastıklama özellikleri yüksek olması kasları sertleştirmez; sporcuların daha az yorulmalarını sağlar.

Hiç bakım gerektirmez. Su geçirgen olması yağmurdan sonra hemen oynama imkanı verir.

Özel finişer makinelar ile 10 mm kalınlığında tek kat olarak uygulanan bu sistem şartnameye veya istenilen performansa bağlı olarak daha değişik kalınlıklarda da uygulanabilir. Yapımda kullanılan finişer makine tüm saha genelinde muntazam bir kalınlık ve düzgün bir yüzey sağlar.

Çok amaçlı spor sahaları için tipik bir sistemin tarifi

Finişer ile serilmiş ve sıkıştırılmış, renkli EPDM granülleri ve poliüretan bağlayıcılı tek tabaka. Çeşitli oyun sahalarını öne çıkarmak için iki veya daha fazla renk kullanılabilir.

Sistem su geçirgen olduğu için, su drenajının hızlanması açısından su geçirgen alt yapı üzerine yapılması fayda sağlar. Alt yapı DIN 18035 Kısım 6’ya veya eşdeğer bir norma uygun olarak yapılmalıdır.


GM01 Renk Skalası

TEKNİK ÖZELLİKLER

Top Zıplaması: %98.8 +/- 0.1

Gürlast GM01 Kesit

Su geçirgenlik: 0.18 cm/s

Aşınma Direnci: rV = 7.4 +/- 0.2

Çivi Mukavemeti: Class 1

Delinme Direnci:

– Yük altında maksimum ezilme derinliği: 6.85 mm

– Bakiye ezilme derinliği : 0.26 mm

Yanma Özelliği  : Class 1 (DIN 51960’a göre)

 

pist

GM01 Elastikiyet

GM01 Kayma

GM01 Yaşlanma