Gürlast AP 02

Gürlast AP02Uluslararası atletizm yarışmaları için elastikiyeti yüksek pist kaplaması

 

Uluslararası atletizm yarışmaları için gerekli standartlara uygun, poliüretan ve kauçuk esaslı bir pist kaplama sistemidir.atletler

Son derece dayanıklı olan bu sistemin elastikiyet ve darbe yastıklama özellikleri sistemi her tür atletizm yarışmalarına ve antrenman çalışmalarına uygun kılar. Yüksek gerilme ve yırtılma direncine sahip olması nedeni ile çivi mukavemeti özelliği mükemmeldir.

Çoğunlukla 12 ila 18 mm kalınlıklarda uygulanan bu sistem şartnameye veya istenilen performansa bağlı olarak daha değişik kalınlıklarda da uygulanabilir. Yapımda kullanılan özel finişer makine muntazam kalınlıkta bir alt tabaka ve düzgün bir üst yüzey sağlar.

DIN, IAAF ve diğer uluslararası standartlarda istenilen özelliklere uyması için sistemin koşu sektörlerinde 13 mm, üç adım, uzun ve yüksek atlama ile cirit atma sektörlerinde 18 mm kalınlıkta olması ve su geçirgen bir alt yapı üzerine tatbikatı tavsiye edilmektedir.

Atletizm yarışmalarına uygun tipik bir sistemin tarifi

Poliüretan ile bağlanmış renkli EPDM granüllerinden oluşan üst tabaka.

Özel finişer ile serilmiş SBR granülleri ve poliüretan bağlayıcılı alt tabaka. Alt yapı DIN 18035 Kısım 6’ya veya eşdeğer bir norma uygun olarak yapılmalıdır.


TEKNİK ÖZELLİKLER

Top Zıplaması: %98.9 +/- 0.1

Gürlast AP02 Kesit

Aşınma Direnci: rV = 1.3 +/- 0.1

Çivi Mukavemeti: Class 1

Delinme Direnci:

– Yük altında maksimum ezilme derinliği: 7.65 mm

– Bakiye ezilme derinliği : 0.61 mm

Yanma Özelliği  : Class 1 (DIN 51960’a göre)

 

pist

AP02 Elastikiyet

AP02 Kayma

AP02 Yaşlanma