Gürlast AP 01

Gürlast AP01Olimpik ve uluslararası atletizm yarışmaları için yüksek performanslı pist kaplaması

 

Çoğunlukla 12 ila 18 mm kalınlıklarda uygulanan bu sistem şartnameye veya istenilen performansa bağlı olarak, daha değişik kalınlıklarda uygulanabilir.atletler

DIN, IAAF ve diğer uluslararası standartlarda istenilen özelliklere uyması için sistemin koşu sektörlerinde 13mm, üç adım, uzun ve yüksek atlama ile cirit atma sektörlerinde 18mm kalınlıkta olması tavsiye edilmektedir.

Olimpiyat oyunları dahil birinci sınıf uluslararası atletizm yarışmaları için gerekli standartlara uygun, poliüretan ve kauçuk esaslı bir pist kaplama sistemidir.

Son derece dayanıklı olan bu sistem, yüksek gerilme ve yırtılma direncine sahip olması nedeni ile çivi mukavemeti özelliği mükemmeldir. Kullanılan özel hammadde formülasyonları ile sistemin elastikiyet ve darbe yastıklama özellikleri, atletlerin zeminle teması esnasında enerji kaybını en aza indirecek şekle getirilmiştir.

Olimpik standartlara uygun tipik bir sistemin tarifi

Poliüretan ile bağlanmış renkli EPDM granüllerinden oluşan üst tabaka.

SBR granülleri ile karıştırılmış, poliüretan esaslı alt tabaka. Bu tabaka üç veya daha fazla tabakalar şeklinde oluşturulur. Alt yapı DIN 18035 Kısım 6’ya veya eşdeğer bir norma uygun olarak yapılmalıdır.


TEKNİK ÖZELLİKLER

Top Zıplaması    : %99.3 +/- 0.1

Gürlast AP01 Kesit

Aşınma Direnci : rV = 1.4 +/- 0.1

Çivi Mukavemet: Class 1

Delinme Direnci:

– Yük altında maksimum ezilme derinliği: 6.85 mm

– Bakiye ezilme derinliği : 0.34 mm

Yanma Özelliği  : Class 1 (DIN 51960’a göre)

 

pist

AP01 Elastikiyet

AP01 Kayma

AP01 Yaşlanma